Nazlı’dan haber var…

yazar 8 Mayıs 2016

13177069_638031999683717_4498105476679406009_nÇene’de derin bir kesik açık yara, dudaklar şiş… Kulaklar kesik… Vücudun çeşitli yerlerinde sıyrıklar… Bakışlar korkak… Gözleriyle soruyor çaresiz “Bana ne olacak”

Bizde soruyoruz bir canlı bir başka canlıya bütün bunları nasıl yapar? Nasıl vicdanı el verir?

Erzincan Erdohay’da bakımı ve tedavisi süren Nazlı adı konan Köpekle ilgili olarak sosyal medyada yayınlanan mesaj : “Gözlerindeki Korku Bizi Kahrediyor. Nazlı ‘yı takip eden sız dostlarımızın merak ettiğini biliyor, gün içerisinde koşuşturmamızdan yetiştiremesek de akşamları size bilgi vermeye çalışıyoruz. Nazlı’nın solunumu şükürler olsun ki ilk geldiği günden daha iyi ,çok daha rahat nefes alıyor.Sulu gıdaları daha rahat yemeye başladı.

Güler Anne’nın elinden güzelce yiyor.Arka bacaklarında başlayan uyuzu içinde iğneleri Veterinerimiz tarafından yapılıyor.Şuan enfeksiyonu ,doku yenilemesi ve yoğun vitamin takviyesi ile üç ayrı enjeksiyon yapılıyor.Güler Anne ‘nin kızı Yasemin Hanım dün İstanbul ‘dan gelerek en acil ilaçları Nazlı’ya yetiştirdi.

Tek endişemiz kesiklerinin derinliği .Yarın çok hafif bir anestezi uygulayarak yaralarını iyice inceleyeceğiz (şuan acısından dolayı kimseye dokundurtmuyor ) ve ona göre tedavisine devam edeceğiz .Sizlerle de tabii ki durumu paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir