Askerden yavru köpek kurtarma operasyonu

yazar 12 Aralık 2016

whatsapp-image-2016-12-12-at-14-26-09Resimler Temsili Değil Birebir Gerçektir !!!!!! Sabah , İstanbul ‘dan aldığımız haberleri içimiz yanarak dinlediğimiz sırada telefonumuz çaldı .Telefonda Kihayko ‘dan sayın Metin Yıldırım kendisine Erzincan ‘dan bir kardeşimizin ulaştığını ,dağ başında bir annemizin ,bir olukta yavruladigini ve bu şekilde akşama bile cikmayacaklarindan bahsetti. Metin Bey’den aldığımız iletişim numaralarını ulaştık ,asker kardeslerimizden evladın tam olarak nerede olduğunu ve durumunun nasıl olduğunu öğrendik.

whatsapp-image-2016-12-12-at-14-26-09-5Askerlerimiz bizleri bilmediğinden bir çok numarayı aramış,kimse gelmeyince anneyi ve yavruları soğuktan korumak içine kendi asker battaniyelerini örtmüş hatta dağ başında yiyecek hiçbirşey bulamadiklarindan kendilerine gelen kumanya ile anneyi beslemeye çalışmışlar. Sonrasında sizlerinde tahmin edeceği gibi bir sürü telefon görüşmesi ve bizim iterek yürütmeye calistirdigimiz barınak aracı ile evlatlarımızı dağ başından alabildik. Tabii ki emeği geçen ,duyarlı bütün herkese teşekkür edeceğiz ama biz asıl şunu söylemek isteriz. Şimdi birileri hangi mantığa oturttuklarini hiçbir zaman anlamayacagimiz kanlı bir düşüncenin uğruna gencecik fidanlari toprağa sererken,bizim koca yürekli Mehmetcigimiz yarı beline kadar kar içinde ülkesini ,toprağını korumaya çalışırken, yani kendi canı dahi tehlikedeyken minicik köpek yavrularını donmasinlar diye korumaya çalışıyor.Şimdi biz nasıl ikisine de insan diyerek aynı kefeye koyalım ?

whatsapp-image-2016-12-12-at-14-26-09-4Hele askerimizin “Abla ben yavruları burada birakmam,isterse askerligim yansın “demesi bizi gururdan doldu taşırdı. Helal sana koca yürekli Mehmetçik, yediğin her lokma ekmek ana sütü gibi helal olsun sana ,sen bizim evlatlarımızı kurtardın dileriz o minik evlatlarimizin duasi da seni o görev yaptığın dağlarda korusun,şerefsizlerin kursununa karşı sana çelikten zırh olsun .Hepiniz Yüce Allah’a emanet olun güzel evlatlar… Tabii bu mekanda bizim ile iletişime geçerek ,konuyu takip eden sayın Metin Yıldırım ‘a ,belediyemiz tarafından hiçbir emek verilmeyerek,üvey evlat muamelesi gören koca yürekli BARINAK PERSONELIMIZE ,yürek dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz .Evlatlarımızin duası her daim yollarına ışık olsun. ERDOHAY ERZINCAN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir