Erzincan Vahşeti…

yazar 5 Mayıs 2016

Bu bir vahşet ..

Erzincan Belediyesi Hayvan barınağının sosyal medyasını yönetenler geçtiğimiz hafta bir vahşetin fotoğraflarını paylaştılar. Fotoğraflarda bir köpeğe yapılan işkence gözler önüne seriliyordu. Hayvanlara karşı sergilediği başarışlı yaklaşımlarla beğeni kazanan Erzincan Belediyesi Hayvan Barınağı yetkilileri işkence edilmiş ağzı plastik telle bağlanmış köpeğin durumunu şöyle özetliyorlar.

Bu masum 3 mayıs saat akşam 5 civarında ihbar üzerine Erzincan Salı pazarının oradan , personelimizce alınarak hayvan barınağımıza getirildi..

Ağzı lastik ile sıkıca bağlanmış ve sokağa bu şekilde bırakılmış. Kim bilir kaç gündür aç ve susuz bu şekilde duran bu masuma ,bu acımasızlığı Kimin ve ne sebeple yaptığından bir bilgimiz yok .gören vatandaşların haberi üzerine gidildi .ve acilen alınıp veteriner hekimimizce müdahale edildi.


Geldiğinde hayvan solunum sıkıntısı çekiyordu. Kan akımı durduğu için ağzı kangren olmaya yüz tutmak üzereydi.Daha fazla geç kalınsaydı lastik ile bağlı olan kısım’da ki bütün dokular işlevini kaybedecekti.Bir kısım Doku ölümü gerçekleşmeye başlamış olsa da , vakanın son zamanlarında yetişmemiz de,tedavi ye yanıt alabileceğimizi bize gösterdi. Ağzın iç bölgesi iltihap olmaya başlamış.


Derhal tedavisine başlandı.lastik kesildi. sonra ağzı güzelce soğuk su ile temizlendi. Daha sonra antiseptik gargara ile Ağzı dezenfekte edildi. İlaç tedavisine başlandı.Şu an ağzını fazla kullanmadiği için Ona özel sıvı ve vitaminli gıdalar ile bir besleme yapıyoruz. Hayvan bu süreç içinde solunum sıkıntısı yaşadığı için havadar bir kafese alınmıştır. Umarız çabucak yapılan tedaviye yanıt verir.
Bunu yapan vicdansızın akıbetini Allah’a bırakıyoruz ..‪#‎Erzincanbelediyesihayvanbarinagi‬

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir