Felçli Kediler için Yürüteç

yazar 1 Nisan 2016

Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-2-600x440Felçli Kediler için Yürüteç Yapan Usta: Agop Kuyumcuoğlu

GİZEM CEREN PİRİ/http://www.ajanimo.com/
Agop Kuyumcuoğlu, mücevher tasarımı ustalarından biri. Aynı zamanda dünyalar tatlısı bir kedinin de insanı olan Agop Usta, geçtiğimiz günlerde felçli kediciklerin yaşam kalitesini arttırabilmek için model bir yürüteç imal etti. Sonrasında ise, o kadar çok ihtiyaç sahibi ona ulaştı ki, işin içinden çıkmak için bakın nasıl bir yol izlemeye karar verdi.
Bir süredir uğraştığı tek numune yürüteci imal eden Agop Usta, Facebook sayfasına ‘yenilerini imal edeceğini ve ihtiyacı olan kişilerin mesaj yazabileceğini’ belirttiğinde bu kadar çok talep geleceğini düşünmemiş.

“Benim sadece sakat hayvanları sahiplenen Dilek hanım diye bir dostum var, onda örnek yürüteci gördüm ve bana model olabilsin diye ödünç aldım ve tüm ölçülerini birebir yaparak imal etmeyi başardım. Ben iş sahibi biriyim ve yoğun çalışıyorum, ancak boş zamanlarımda bu tarz canlarımız için gereken şeyleri yapmaya çalışıyorum. Ama o kadar çok ihtiyacı olan hayvan sever mesaj atmış ki ne yapacağımı şaşırdım. Tabi bundan sonra biraz daha fazla zaman ayırmaya çalışacağım. Çünkü yürütece gerçekten çok ihtiyacı olan hayvan var. Ne kadar çok yapabilirsem o kadar iyi olur diye düşünüyorum.” sözleriyle mutluluğunu ve şaşkınlığını dile getirmeyi ihmal etmeyen Agop Usta Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-4-600x440ile Facebook‘ta kedi severler sayfası sayesinde tanıştık.Agop Kuyumcuoğlu’nun sevimli kedisi
“Hayvanları çok seviyorum, tabi sadece hayvanlar değil, tüm yardıma muhtaç canları çok seviyor ve imkanlarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.” diyen Agop Usta, bu kadar çok ihtiyaç varken ne yapacağını düşündüğünü, numune olarak tekrardan metal parçalardan birer tane yapıp bir firmayla konuşacağını ve masrafı ne ise karşılayıp seri üretim yaptırmayı düşündüğünü belirtiyor. Çok yoğun bir arkadaş kitlesi olduğu için, muhakkak arkadaşlarının ona yardımcı olacağına inanıyor.
Agop Usta, imal ettiği yürüteci muhtaç bir yavruya yolladı. Hayat dolu, mücadeleci bir kedicik  olan yavrunun, sürünerek yürümekten arka ayakları yara olmuş. Yürütecin ihtiyaç sahibi bir kediye gittiği için de oldukça mutlu.Oldukça içten ve samimi bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Agop Usta’nın daha güzel haberlerini alacağımızı ümit ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir