BU GOBIT, BAŞKA GOBIT…

yazar 26 Ocak 2017

minik-dost5Yazı ve Fotograflar : Yağmur Denli

Gobiti mutlaka herkes hayatında bir defa da olsa tatmıştır. Genel olarak da sevildiğini söylemeliyim Ama eminim ki bu Gobit ile henüz tanışmadınız.

Dört ayaklı ,sarı tüylü, kocaman gözleri olan ve şaşkın bakışlı bu gobit yakışıklı mı yakışıklı bir kedi. Gördüğüm en uslu kedilerden diyebilirim Resmen o bir biblo. Bir köşeye koyun orada uyuyabilir WhatsApp Image 2017-01-25 at 10.44.00saatlerce. Laf aramızda birazcıkta tembeliz galiba.

Gobit ile tanışmanız tabii ki yolda ,barda ,evde olmadı. Her zamanki gibi klinikte,  keyifsiz bir yerde oldu. Bu yüzdendir ki ben onu seviyorum ama o beni ne kadar seviyor tartışılır. Gobit hassas bir çocuk. Ilk tanıştığınızda sürekli hapşıran ,burnu akan ,hatta o dönemde birazcık halsiz olan bir kediydi. Bir tedavi başlar ve gobit hızlı toparlar . Ama asıl hikayesi burada başladı. Gobit astım hastası ne yazık ki. Biz bu süreci çok sık yaşıyoruz. Yollarımız hep birlikte o yüzden gobit ve ailesiyle…

WhatsApp Image 2017-01-25 at 10.44.07Kedilerde astım olur mu demeyin, oluyor. Büyük savaşlar veriyorlar küçücük bedenleriyle.Gobitte hem hasta hen de ailesinin şımarığı. Onunla birlikte biz de her adımlarında ona karşı hassas oluyoruz. Gobit büyüdükçe geçirdiği kriz aralıkları artıyor. Acı çektikçe biz de üzülüyoruz. O kadar minik ki biz kocaman insanlar bu süreci yorucu yaşarken direnişi hayranlık uyandırır insanda Gobit’in…

Kim demiş kediler konuşamaz diye. Insanca bilmeyebilirler ama kedice sahipleri ile iletişim kurabiliyorlar. Gobitte kendini , sevgisini bütün duygularını çok güzel anlatabiliyor.

WhatsApp Image 2017-01-25 at 10.44.04Belki ömrü boyunca bu hastalıkla yaşamayı öğrenecek , belki zamanla azalırken ,belki böyle yaşayacak ama Gobit ailesinin sevgisiyle hep ayakta dimdik . O şanslı bir çocuk. Artık bir de Mavi isimli bir kardeşi var. Laf aramızda mavi ona çok iyi gelmedi değil. Ve ben de bu yolda Gobitle hep birlikte yürüyeceğim .

Gobit’in ailesine mesajı var :
Anneciğim, babacığım ve kardeşim, siz olmasaydınız belki ben iyileşemeyecektim. Belki de bu kadar yaşama bağlı olmayacaktım. Şanslıyım ki sizin gibi bir ailem var. Ben sayenizde hayattayım düşünemiyorum ki sevmeyen bir ailenin elinde ne kadar yaşardım. Acı çekerdim belki de. Iyi ki varsınız ,iyi ki benim ailemsiniz.Sizi çok seviyorum . Umarımbütün arkadaşlarımın sizin gibi çok güzel ,sevgi dolu aileleri olur .”

Bol patili haftalar diliyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir