“Hürriyet Emlak Yuvası”na iki ödül birden!

yazar 14 Haziran 2017

Kedi yuvaları, İstanbul’daki 41 semtte sokak hayvanlarının en yoğun olduğu 1.100 bölgeye yerleştirilmişti.

“Hürriyet Emlak Yuvası”na iki ödül birden!

2013 yılından bu yana yaratıcı açıkhava reklamlarını ödüllendiren A Awards, Türkiye’nin emlak sitesi Hürriyet Emlak’ın geçtiğimiz kış gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesini ödüllendirdi. Sokak hayvanları için farkındalık yaratmak adına İstanbul’da birçok noktaya “Hürriyet Emlak Yuvası” yerleştiren Hürriyet Emlak, “En İyi Sosyal Sorumluluk Reklam Ödülü”nün yanı sıra “Kentsel Tasarım Özel Ödülü”nün de sahibi oldu.

Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK)’ın düzenlediği A Awards-Açıkhava Reklamları Yarışması’nın sonuçları, Rahmi Koç Müzesi’nde yapılan ödül töreninde belli oldu. 2013 yılından bu yana yaratıcı açıkhava reklamlarını ödüllendiren A Awards’ın sonuçlarına göre Hürriyet Emlak, iki kategoride birincilik kazandı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “Hürriyet Emlak Yuvaları” adlı proje, toplum yararına yapılmış farkındalık yaratan çalışmalara verilen “En İyi Sosyal Sorumluluk Reklam Ödülü”nün sahibi oldu. Kent yaşamına katkıda bulunan ve toplumsal yarar sağlayan açıkhava reklamlarına verilen “Kentsel Tasarım Özel Ödülü”nü de aynı proje ile kazanan Hürriyet Emlak, iki önemli ödülün sahibi oldu.

Sokak hayvanlarını Hürriyet Emlak çatısı altında koruyan projede kedi yuvaları, İstanbul’daki 41 semtte sokak hayvanlarının en yoğun olduğu 1.100 bölgeye yerleştirilmişti. Geçtiğimiz yıl çok sert geçen kış aylarında on binlerce kedi, ihtiyaç duydukları su geçirmez yuvalarına ve mamalarına kavuşmuştu. Hürriyet Emlak, vatandaşın da mama konusunda destek olduğu proje ile zaman zaman -5 dereceye düşen havalarda sokakta yaşayan kedilerin yanında olmuştu.

Hürriyet Emlak’ın önümüzdeki kış aylarında da sürdürmeyi planladığı yuva projesi, sahipsiz pek çok sokak hayvanının korunmasını sağlamaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir